ایمان مبعلی  در خصوص پیروزی استقلال مقابل پرسپولیس، بازی روز چهارشنبه مقابل پاختاكور و حضور كارلوس كی‌روش در تیم ملی صحبت‌هایی را انجام داده كه در زیر می‌خوانید.

شرایط استقلال چطور است؟ در دربی پایتخت هم كه پیروز شدید؟
خیلی خوشحالم كه با برد مقابل پرسپولیس شرایط بسیار خوبی پیدا كردیم. از زمانی كه فوتبال بازی می‌كنم به یاد نمی‌آورم كه استقلال و پرسپولیس در دو بازی رفت و برگشت برنده شده باشند. ما كار بزرگی انجام دادیم و دل هوادارانمان را شاد كردیم.

 حرف و حدیث‌های بعد از بازی را شنیدی؟
من زیاد روزنامه نمی‌خوانم و دقت نكردم كه چه اتفاقاتی رخ داده است. همانطور كه كارشناسان گفته‌اند پرسپولیس در این مسابقه صاحب موقعیت شد اما این دلیل نمی‌شود كه استقلال بد بازی كرده باشد. استقلال هم در این مسابقه خوب بازی كرد و مهم این است كه ما سه امتیاز بازی را گرفتیم و نتیجه این مسابقه در تاریخ ثبت شد

بقیه در ادامه مطلب

حرف و حدیث‌های بعد از بازی را شنیدی؟
من زیاد روزنامه نمی‌خوانم و دقت نكردم كه چه اتفاقاتی رخ داده است. همانطور كه كارشناسان گفته‌اند پرسپولیس در این مسابقه صاحب موقعیت شد اما این دلیل نمی‌شود كه استقلال بد بازی كرده باشد. استقلال هم در این مسابقه خوب بازی كرد و مهم این است كه ما سه امتیاز بازی را گرفتیم و نتیجه این مسابقه در تاریخ ثبت شد.

 عده‌ای از بازیكنان پرسپولیس معتقد بودند استقلال وقت كشی می‌كرد.
همیشه بعد از دربی حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد. در بازی رفت هم از این صحبت‌ها وجود داشت. ما در نیمه اول دو سه موقعیت خوب داشتیم كه اگر آنها را تبدیل به گل می‌كردیم نتیجه به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد. ما در این بازی حرفه‌ای تر بودیم و فكر می‌كنم یك تیم برای برنده شدن در هر بازی نیاز به شانس هم دارد. در بازی با النصر و حتی الصدر قطر كم شانس بودیم و نتایج خوبی نگرفتیم اما فكر می‌كنم خوش‌شانسی جزیی از فوتبال است و من پاسخی به صحبت های بعد از دربی ندارم.

 ركورد خوبی بدست آوردی، دو بازی مقابل پرسپولیس و دو پیروزی.
فكر می‌كنم كارنامه خوبی است. خدا را شكر می‌كنم كه باختن در این مسابقه را تجربه نكرده‌ام اما از بازیكنان دیگر سؤال كردم و آنها معتقدند كه باختن در دربی سخت است و تبعات زیادی دارد.

مقابل علی دایی انگیزه خاصی نداشتی؟
در این دیدار همه انگیزه داشتند اما اینكه می‌گویند چون مقابل تیم دایی بازی می‌كردم انگیزه خاصی داشتم را قبول ندارم. علی دایی دوست صمیمی من است و هیچ مشكلی با او ندارم.

 ‌در نبود جباری كار سختی پیش رو ندارید؟
فقط در اوایل لیگ بود كه در یكی دو مسابقه من و مجتبی كنار هم بازی می‌كردیم. جباری بازیكن خوبی است و یك استقلالی به حساب می‌آید و شاید اگر در دربی بود می‌توانست به استقلال كمك كند اما این تشخیص كادر فنی بود كه از هر بازیكنی در زمین بازی استفاده كند.

 اگر در جام حذفی به پرسپولیس بخورید چه می‌شود؟
فكر می‌كنم آن مسابقه خیلی خاص باشد چون پرسپولیس باید مقابل سپاهان و فولاد قرار بگیرد و سپس در فینال به مصاف استقلال بیاید. آن بازی تعیین كننده قهرمان خواهد بود و مطمئنا اگر به جای پرسپولیس هر تیم دیگری هم مقابل ما قرار گیرد تنها به فكر برد و بدست آوردن جام هستیم.

انگیزه‌تان برای لیگ چقدر است. برای قهرمانی كار سختی ندارید؟
6 هفته به پایان مسابقات به پایان مانده و درست است كه سپاهان 6 امتیاز از ما بیشتر دارد اما آنها در مسابقات آتی این استرس را دارند كه امتیاز از دست ندهند. من مطمئن هستم سپاهان امتیاز از دست می‌دهد و از حالا زود است كه بگوییم این تیم قهرمان شده است. ما باید به كار خودمان توجه كنیم و امتیازات لازم را بگیریم.

 كارلوس كی‌روش سرمربی تیم ملی شد، این اتفاق را چگونه می‌بینی؟
او مربی بسیار بزرگی است و با بازیكنان طراز اول دنیا كار كرده است. فكر می‌كنم با آمدن او آینده تیم ملی روشن خواهد بود و ما بازیكنان از حالا باید به فكر نشان دادن خود به سرمربی جدید تیم ملی باشیم.

 فردا باید به مصاف پاختاكور ازبكستان بروید. این مسابقه را چطور ارزیابی می‌كنی؟
در این بازی هیچ راهی جز پیروزی نداریم و اگر قرار است در خانه مقابل پاختاكور امتیاز از دست بدهیم همان بهتر كه در همین مرحله حذف شویم چون تنها راه صعود ما پیروزی در این مسابقه حساس است. امیدوارم تماشاگران با حضور در این بازی به تشویق تیم بپردازند و مقدمات پیروزی ما را فراهم كنند.