تیم فوتبال استقلال تهران نخستین پیروزی خود را در لیگ قهرمانان آسیا به دست آورد.

آبی‌های پایتخت در سومین و آخرین دیدار خود در دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف پاختاكور ازبكستان رفتند و با پیروزی 4 بر 2، شانس صعودشان به مرحله یك هشتم نهایی این رقابت‌ها را افزایش دادند.

در این دیدار ابتدا دوسان ساویك در دقیقه 5 با شوتی سنگین دروازه محمدی را گشود. البته توپ با برخورد با مدافع استقلال مسیرش تغییر پیدا كرده بود.

شادمانی ازبك‌ها چندان دوامی نداشت و هوار ملامحمد روی یك كار ایستگاهی كه حاصل پاس رو به عقب مدافع به دروازه‌بان بود، بازی را به تساوی كشاند.

استقلال پس از به ثمر رساندن گل تساوی بر شدت حملاتش افزود تا در دقیقه 23 فرهاد مجیدی روی پاس بلند ایمان مبعلی با دروازه‌بان پاختاكور تك به تك شد و پس از عبور از او گل دوم را به ثمر رساند.

نكته مهم این دیدار در نیمه نخست آسیب دیدگی فرهاد مجیدی بود كه مظلومی را مجبور كرد از سید صالحی در تركیب تیمش استفاده كند.

در نیمه دوم استقلال بر خلاف بازی‌های گذشته كه پس از به دست آوردن پیروزی عقب می‌كشید باز هم به بازی هجومی خود ادامه داد اما فرصت‌های گلزنی این تیم یكی پس از دیگری توسط برهانی و سید صالحی از دست می‌رفت.

پاختاكور همانند نیمه اول تلاش داشت تا با استفاده از حربه آفسایدگیری، مانع از گلزنی استقلال شود اما اشتباه مدافعان این تیم در آفسایدگیری هر از چندگاهی باعث می‌شد كه استقلال صاحب فرصت خوبی شود.

در دقیقه 57 سید صالحی كه در نیمه نخست به جای مجیدی مصدوم وارد زمین شده بود،‌ سانتر ارسالی از جناح چپ را با ضربه محكم سر به تور دروازه دوخت تا اختلاف بیشتر شود.

در ادامه بازی دو تیم صاحب موقعیت‌هایی شدند؛ استقلال می‌توانست توسط ضربه روپای هوارملامحمد به گل چهارم برسد اما شوت محكم او كه روی پاس برهانی به دست آمده بود با اختلاف اندك از كنار دروازه به بیرون رفت. ازبك‌ها هم دوبار خطرناك نشان دادند و محمد محمدی مجبور به واكنش شد.

استقلال در 5 دقیقه پایان بازی چندین و چند فرصت گلزنی خوب دیگر را از دست داد. آرش برهانی در موقعیت تقریبا تك به تك توپ را با بی‌دقتی به كنار دروازه كوبید. اندكی بعد سید صالحی هم كه روی كار خوب تیمی استقلال صاحب موقعیت شده بود، ضربه‌اش را به آسمان كوبید تا شكست برای تیم مهمان سنگین‌تر نشود.

در لحظات پایانی بازی و در حالی كه همه در انتظار شنیدن سوت پایان بازی بودند، پاختاكور اختلاف را به حداقل رساند. غفلت مدافعان استقلال باعث شد اندكی پیش از اینكه داور چهارم 4 دقیقه وقت اضافه را اعلام كند، توپ توسط مهاجم پاختاكور به گوشه دروازه فرستاده شده و محمدی هم نتوانست مانع از فروپاشی دروازه‌اش شود.

آرش برهانی اما اجازه نداد اختلاف كم شود و در آخرین دقیقه بازی پس از عبور از مدافعان دروازه را برای چهارمین بار باز كرد.

علی حمد داور اماراتی این بازی در این بازی سه بار از كارت زرد خود استفاده كرد كه دو بار بازیكنان ازبك از سوی این داور جریمه شدند و سیدصالحی هم به دلیل درآوردن پیراهن خود بعد از به ثمر رساندن گل كارت زرد گرفت.

استقلال در بازی با پاختاكور با تركیب محمد محمدی، هادی شكوری، كیانوش رحمتی، امیرحسین صادقی، جواد شیرزاد، پژمان منتظری، هوار ملامحمد، آرش برهانی، ایمان مبعلی (مجتبی جباری 86)، فرهاد مجیدی (سید مهدی صید صالحی 36) مقابل پاختاكور به میدان رفت.

استقلال با این پیروزی 4 امتیازی شد و در مكان دوم گروه قرار گرفت