پرویز مظلومی گفت: امروز یك فوتبال ناب ایرانی را از بازیكنان استقلال مشاهده كردیم. 

 سرمربی تیم فوتبال استقلال پس از پیروزی 4 بر 2 تیمش مقابل پاختاكور در نشست خبری پس از بازی گفت: بازی بسیار زیبایی را از هر دو تیم شاهد بودیم، استقلال امروز یك فوتبال ناب ایرانی را در زمین ارائه داد. این یكی از زیباترین بازی‌هایی بود كه در چند وقت گذشته از استقلال دیده بودیم.

مظلومی ادامه داد: بازیكنان ما امروز تمام توانایی خود را در زمین گذاشتند و از جان و دل تلاش كردند و احساسی هم بازی نكردند. می‌دانستیم كه پاختاكور قدرت بدنی خیلی خوبی دارد و همه بازیكنانش بالای یك متر و 90 قد دارند. با این حال از نظر فیزیكی هم خوب بازی كردیم.

مظلومی با ابراز رضایت از عملكرد خط دفاعی تیمش گفت: امروز یك فوتبال پرموقعیت را شاهد بودیم و در حالی كه چهار گل زدیم، چهار گل دیگر هم نزدیم. البته پاختاكور هم خیلی خوب و جوانمردانه بازی كرد و اگر به خط حمله آنها بیشتر اجازه می‌دادیم، ممكن بود گل‌های بیشتری به ما بزنند. می‌دانستیم پاختاكور تیم بسیار خطرناكی است با این حال از همه هواداران كه امروز یار دوازدهم ما بودند تشكر می‌كنم و به بازیكنانم هم خسته نباشید می‌گویم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال كه برای بازی‌های دور برگشت چه برنامه‌ای دارد؟ گفت: اگر در دور برگشت بتوانیم 5 امتیاز بگیریم، به راحتی صعود خواهیم كرد. ان‌شاءالله با برنامه‌ریزی و كسب نتایج خوب از حقانیت فوتبال ایران دفاع خواهیم كرد. من همین جا قول می‌دهم كه النصر را در تهران شكست می‌دهیم و در خانه السد نیز بازی سختی داریم. به هر حال گروه بسیار سخت و دشواری داریم و هیچ بازی‌ای آسان نیست.

مظلومی در پاسخ به این سوال كه چرا محمد محمدی خیلی زود ورزشگاه را ترك كرد گفت: نمی‌دانم، من محمدی را ندیدم.

بقیه در ادامه مطلب

پرویز مظلومی در ادامه نشست در پاسخ به این سوال كه با آمدن كارلوس كیروش به ورزشگاه انگیزه استقلالی‌ها نیز زیاد شده بود؟ گفت: من به كیروش خوش‌آمد می‌گویم و خوشحالم كه او اولین بازی خود را برای بازی استقلال به ورزشگاه آمد. البته حضور سرمربی تیم ملی از یك جهت خوب است و از یك جهت بد چرا كه ممكن است بازیكنان دچار استرس شوند، امیدوارم با حضور كیروش انتخاب‌های عادلانه‌تری در تیم ملی انجام شود. به هر حال این اولین بازی بود و او باید بازی‌های زیادی را ببیند.

مظلومی در پاسخ به این سوال كه استقلال امروز خیلی راحت گل زد و خیلی راحت هم گل خورد، گفت: خیر این طور نیست. دفاع ما امروز خیلی خوب بازی كرد. به نظر من گل خوردن در دقایق اولیه بازی آن هم در خانه خود بسیار سخت است اما مدافعان ما پس از این گل توانستند خیلی خوب خود را جمع كنند و در ادامه بازی نیز اكثر توپ‌های حریف را قطع كردند. محمدی هم بازی خوبی از خود ارائه داد. دفاع ما امروز از خود رشادت به خرج داد چرا كه مهاجمان پاختاكور بسیار خطرناك بودند.

وی درباره مصدومیت شریفات و مجیدی گفت: شریفات از ناحیه دندان دچار آسیب دیدگی شد و متاسفانه مجیدی را هم در زمان بسیار بدی از دست دادیم چرا كه او هم گل زده بود و هم بسیار خوب بازی می‌كرد. امیدوارم كه فرهاد به بازی با تراكتورسازی برسد.

پرویز مظلومی همچنین درباره تماشاگران حاضر در بازی اظهار كرد: به نظر من با توجه به شرایط جوی، تماشاگران كمی به ورزشگاه نیامده بودند. فكر می‌كنم كه فوتبال ما یك مقدار از سوی تماشاگران بایكوت شده و مسوولان باید این مسئله را بررسی كنند كه چرا تماشاگران كمتر به استادیوم می‌آیند. این در حالی است كه تیم‌های سپاهان، ذوب آهن، استقلال و حتی پرسپولیس بازی خوبی را ارائه می‌دهند. شاید افزایش قیمت بلیت‌ها باعث شده كه تماشاگران كمتر به ورزشگاه بیایند، شاید هم عملكرد تیم ملی بر این موضوع تاثیرگذار بوده است.