باشگاه استقلال قصد دارد از مجتبی جباری به دلیل مصاحبه بعد از بازی این تیم مقابل پاختاكور به كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شكایت كند.

علی فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال با اعلام این خبر گفت: با توجه به صحبت های مطرح شده از سوی جباری این بار سعی می كنیم جور دیگری به قضایا نگاه كنیم. باید به یك بازیكن ثابت شود كه برخی مسائل به بازیكنان ربطی ندارد و وقتی باشگاه این را می گوید و گوش نمی دهد باید از طریق فدراسیون فوتبال هم این مسئله به بازیكن تاكید شود. به همین دلیل از جباری به كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شكایت می كنیم

 

توضیحات كامل و مصاحبه در ادامه مطلب

باشگاه استقلال قصد دارد از مجتبی جباری به دلیل مصاحبه بعد از بازی این تیم مقابل پاختاکور به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کند.

علی فتح الله زاده سرپرست موقت باشگاه استقلال با اعلام این خبر گفت: با توجه به صحبت‌های مطرح شده از سوی جباری این بار سعی می‌کنیم جور دیگری به قضایا نگاه کنیم. باید به یک بازیکن ثابت شود که برخی مسائل به بازیکنان ربطی ندارد و وقتی باشگاه این را می‌گوید و گوش نمی‌دهد باید از طریق فدراسیون فوتبال هم این مسئله به بازیکن تاکید شود. به همین دلیل از جباری به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت می‌کنیم.

مجتبی حباری بازیکن ناراضی تیم فوتبال استقلال که پس از اخراجش برای دقایقی مقابل تیم فوتبال پاختاکور ازبکستان به میدان رفت، پس از اتمام این بازی در گفت و گو با خبرنگاران بار دیگر بر صحت گفتارش درباره شرایط داخلی تیم فوتبال استقلال تاکید کرد و اعلام کرد هرگز از طرح این جملات پشیمان نخواهد شد حتی اگر به قیمت حذفش از باشگاه استقلال تمام شود.

نکته قابل توجه در این بازی تشویق جباری از سوی هواداران باشگاه استقلال بود، او که در دقایق پایانی بازی به میدان آمد با تشویق هواداران رو به رو شد تا مطمئن شود جایگاه خود را نزد هواداران از دست نداده است از این رو ترغیب شد تا بار دیگر مواضع خود را تکرار کند تا نشان دهد از مواضع انتقادی خود عقی نشینی نکرده است.

وی در ادامه گفت و گو خود با خبرنگاران گفت:در بازی امروز(چهارشنبه) تماشاگران به من لطف داشتند این‌ها هستند که به ما انگیزه می‌دهند تا بتوانیم ادامه کار بدهیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درباره صحبت‌هایی که باعث جریمه او توسط باشگاه شد مقصر بود یا خیر بیان کرد: تمام حرف‌هایی که من زدم، درست بود. بالاخره فوتبال بالا و پایین دارد اما من سعی می‌کنم مثل قبل تمرین‌هایم را ادامه دهم. همیشه سعی کردم که وقتی برای تیمم بازی می‌کنم مثمر ثمر باشم اما شرایط هر کس فرق می‌کند و در آینده جایگاه هر کسی مشخص می‌شود و معلوم می‌شود که چه کسی به فکر فوتبال است و چه کسی به فکر این است که فقط مقطعی حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: تا اتحاد بین بازیکنان نباشد، موفق نمی‌شویم. فکر می‌کنم افرادی که می‌دانستند حرف‌های من درست است، پشیمان هستند که چرا من را حمایت نکردند و من همیشه سعی کرده‌ام آدم خوبی باشم و به خاطر چند دقیقه بازی پی همه چیز را به تنم نمالم و هرکاری نکنم.

به نظر می‌رسد مدیران باشگاه استقلال دوست ندارند، بازیکن نارضی استقلال این گونه در برابر خبرنگاران عملکرد آنها را زیر سوال ببرد برای همین دست به هر کاری می‌رنند تا او را به سکوت وادار کنند اما جباری تاکنون بارها اعلام کرده به هیچ وجه حاضر نیست در برابر برخی حرکات سکوت کند برای همین اگر افشاگری وی منجر به اخراجش شود نیز بازهم حقایق موجود در اردوی استقلال را به زبان خواهد آورد تا هواداران پرتعداد استقلال در جریان اتفاقات درونی تیم مورد علاقه خود قرار گیرند، همین مساله سبب شده آن دسته از افرادی که با سخنان جباری موقعیتشان به خط می‌افتد مدیران استقلال را متقاعد کنند تا او با تنبیه‌های انضباطی رو به رو شود تا شاید به این شکل برای آنها دردسر آفرینی نکند.

برخی اخبار غیر رسمی حکایت از این دارد در مجموعه استقلال یک عده معتقدند حباری باید از استقلال اخراج شود تا برای اسن تیم حاشیه‌سازی نکند اما در برابر این افراد عده دیگری هم هستند که معتقدند نباید برخورد چکشی با بازیکن ناراضی تیم صورت گیرد، بلکه باید وی را متقاعد کرد که مسائل مدیریتی را باید در چارچوب مسائل داخلی مطرح کرد و از بازگو کردن آنها در رسانه‌ها صرفنظر کرد تا برای تیم حاشیه درست نشود.

گفته می‌شود علی فتح الله زاده سرپرست موقت باشگاه استقلال متمایل به جریان دوم است اما به دلیل این که فعلا استقلال روی نوارد پیروزی است و نتایج خوبی را به دست می‌آورد مجبور است در برابر طیف مخالف حباری سکوت کند تا به این شکل نه جباری را از دست بدهد نه کادر فنی استقلال را از خود رنجیده خاطر کند اما گویا فتح الله زاده باید در این مقطع یکی از این دو جریان را انتخاب کند چون از شواهد و قراین موجود پیداست که هیچ یک از طرفین این درگیری حاضر نیستند از مواضع خود عقب نشینی کنند.

البته در این بین یک نکته هم قابل توجه است که پرویز مظلومی علی رغم تمام دلخوری‌های فراوانش از مجتبی جباری به توانایی‌های فنی وی هم اعتقاد دارد و معتقد است وی می‌تواند در مقاطعی به کمک استقلال بیاید بر همین اساس در شرایط کنونی برسردوراهی قرار گرفته که با او چه کند، وی را بازهم در جمع شاگردانش قرار دهد یا به سخنان مشاورانش توجه کند و برای همیشه قید او را بزند