مهاجم تیم فوتبال استقلال تهران که با پیراهن این تیم به روزهای اوج خود برگشته است همچنان امید زیادی به کسب آقای گلی در لیگ دهم دارد.

گفتگوی "آرش برهانی" را باخبرنگار خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، بخوانید:

*به نظر می‌رسد آرش برهانی و استقلال در روزهای خوبی قرار دارند.

- دقیقا همینطور است. خیلی‌ها فکر می‌کردند استقلالیها بعد از دربی مغرور می‌شوند اما با بازی خوبی که مقابل پاختاکور ارائه دادیم معلوم شد که نه تنها مغرور نیستیم بلکه به چیزهای مهمتر از دربی فکر می‌کنیم.

*استقلال چقدر برای صعود از گروهش امیدوار است؟

- خیلی زیاد. ما 4 امتیاز داریم و 3 بازی دیگر باقی مانده است. من به صعود فکر نمی‌کنم بلکه به سرگروهی و پیروزی در بازی تک حذفی مرحله یک هشتم نهایی فکر می‌کنم.

* در بازیهای اخیر روند گلزنی خوبی داشته‌ای، فکر می‌کنی عنوان آقای گل لیگ را بدست بیاوری؟

- 6 بازی از لیگ باقی مانده و من 5 گل از صدر جدول گلزنان عقب هستم. اگر به همین روند ادامه دهم می‌توانم خودم را به صدر جدول گلزنان برسانم. این موضوع اهمیت زیادی برای ندارد اما خوشحال می‌شوم اگر یکبار دیگر با پیراهن استقلال آقای گل لیگ شوم.

ادامه مصاحبه در ادامه مطلب


*از عملکردت در استقلال این فصل راضی هستی؟

- نسبت به تعداد بازیهایی که برای استقلال انجام داده‌ام از عملکردم راضی هستم. اگر بیشتر بازی می‌کردم هم بیشتر گل می‌زدم البته صددرصد از عملکردم راضی نیستم و باید در ادامه بازیهای لیگ هم برای استقلال گل بزنم.

*به نظر تو استقلال هنوز شانس قهرمانی در لیگ را دارد؟

- صددرصد شانس داریم. همان حرفی که در برنامه 90 زدم را تکرار می‌کنم. استقلال یا قهرمان می‌شود یا بدشانسی نایب قهرمان. آن موقع حرف من برای خیلی‌ها غیرمنطقی بود اما استقلال واقعا شرایط خوب و پتانسیل بالایی دارد که می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر نمایش مقتدرانه‌ای داشته باشد. استقلال می‌تواند به امتیاز سپاهان برسد. این حرف را از روی احساسات نمی‌زنم بلکه اطمینان دارم همبازیانم از پس این کار برمی‌آیند. این را هم باید بگویم که استقلال کار دشواری برای رسیدن به صعود دارد اما صدرنشینی غیرمنطقی و دور از دسترس نیست.

*پارسال برعکس امسال شرایط چندان خوبی نداشتی؛ درباره آن روزها صحبت کن.

- پارسال بدترین سال فوتبالی‌ام بود. واقعا نمی‌دانستم چطور باید حقم را بگیرم. درست پارسال در چنین روزهایی بو دکه فهمیدم نمی‌توانم حقم را از طریق فوتبال بگیرم. چند بار با واعظی آشتیانی و مرفاوی حرف زدم. قبل از بازی به من می‌گفتند بازی می‌کنی اما بعد از پایان مسابقه همه چیز به حالت اولیه برمی‌گشت. واقعا سردرگم بودم و شرایط خوبی نداشتم خدا را شکر که امسال توانستم به آنچه حقم است برسم.

*امسال هم بعد از دوره‌ای نیمکت‌نشینی به ترکیب برگشتی و عملکرد خوبی داشتی.

- نیمکت‌نشینی امسال من در ابتدای فصل به خاطر مصدومیت بود. فقط در 2 بازی که انتظار داشتم بازی کنم نیمکت‌نشین بودم که گفتند به دلیل مسائل تاکتیکی است و من هم پذیرفتم اما بالاخره توانستم حقم را با فوتبالم بگیرم.

*دلیل اصلی فراز و نشیبهای آرش برهانی چیست؟

- مسائل روحی تأثیر زیادی روی عملکرد من دارد. فکر می‌کنم این بزرگترین نقطه ضعف من است که روی فوتبالم تأثیر می‌گذارد. آن سالی که آقای گل شدم از کمک روانشناس تیم بهره می‌بردم. آن سال از نظر فکری واقعا راحت بودم و کسی بود که پیش او درد دل کنم و حرفهایم را بزنم که همین تأثیر خوبی روی من داشت. امیدوارم دیگر مشکلات روحی بر من غلبه نکند و همین روند را ادامه دهم.

*در فصل نقل و انتقالات پیشنهاد خوبی از استیل‌آذین داشتی اما در نهایت در استقلال ماندی، با توجه به شرایط فعلی 2 تیم حتما از این تصمیم خیلی راضی هستی؟

- من حتی در روزهای سختی هم که در استقلال داشتم زیاد دوست نداشتم از این تیم جدا شوم اما به دلیل نامهربانی‌هایی که با من شده بود دل چرکین بودم. دوست داشتم به تیمی بروم که راحت در آن فوتبال بازی کنم به همین دلیل استیل‌آذین را که پیشنهاد مالی خوبی داده بود انتخاب کردم اما الان خیلی خوشحالم که در استقلال مانده‌ام. دلیل اصلی ماندنم این بود که می‌دانستم که وقتی با پیراهن استقلال گل بزنم 20 میلیون نفر را خوشحال می‌کنم و در نهایت به عشق همین موضوع مانده‌ام.

*ظاهرا در بازی مقابل پاختاکور نظر کوئیروش را هم جلب کردی؟

- اگراینطور است که خیلی خوشحالم. کوئیروش مربی برزگی است و قطعا بازیکنان خوب از چشم او دور نمی‌مانند. خیلی دوست دارم دوباره به تیم ملی دعوت شوم و امیدوارم با ادامه بازیهای خوبم برای استقلال این اتفاق بیفتد.