سرپرست تیم فوتبال استقلال با بیان این‌كه در مسئله جباری ورود نمی‌كند گفت: حتما مظلومی به این بازیكن نیاز داشته كه او را به تمرینات بازگردانده است.

پیروزی استقلال مقابل پاختاكور ازبكستان، مصدومیت فرهاد مجیدی، حضور كارلوس كی‌روش، اظهارات جباری و دیگر مسائل باعث شد منصور پورحیدری پاسخگوی سؤالات باشد.

متن گفت‌وگوی سرپرست تیم استقلال را در زیر می‌خوانید.

شرایط تیم استقلال بعد از بازی روز چهارشنبه چطور است؟

شرایط روحی و روانی تیم خیلی خوب است و بازیكنان بعد از پیروزی مقابل پاختاكور ازبكستان در شرایط خوبی هستند. البته بازیكنانی مثل طالب‌لو، امیر‌آبادی و مجیدی مصدوم هستند كه البته پزشكان قول دادند این بازیكنان را تا روز بازی برسانند. درست است كه از لحاظ تاكتیكی فرصتی برای بازی با تراكتورسازی باقی نمانده اما آنها با انگیزه كار می‌كنند.

به عنوان كسی كه در این فصل كنار استقلال بوده‌اید قبول دارید اندكی دچار نوسان شده‌اید. در برخی از بازی‌ها فوق‌العاده و در چند بازی افت می‌كنید.

این مسئله طبیعی است. نباید فراموش كنیم كارشناسان در ابتدای فصل چه نظراتی در مورد بسته شدن تیم استقلال می‌دادند. این تیم نسبت به فصل گذشته 40 درصد تغییر داشته و معتقدم این روزها كامل نیست. در حال حاضر با توجه به نبود چند بازیكن برای ما نتیجه مهم است. در این بین فتح‌الله‌زاده تلاش زیادی انجام داده ولی استقلال نیاز به فرصت دارد.

 

پس از بازی روز چهارشنبه اتفاقاتی پیرامون محمد محمدی رخ داد. در این خصوص توضیح می‌دهید.

آنگونه كه مطرح كردند نبود. محمدی وقتی به رختكن آمد با من صحبت كرد. ظاهراً یكی دو نفر روی سكوها صحبت‌هایی كردند كه او ناراحت شده اما ترك او از ورزشگاه به خاطر ناراحتی نبود. محمدی خیلی عجله داشت و به خاطر كار شخصی سریع‌تر راهی منزل شد. البته من شنیدم برخی‌ها گفته‌اند او درگیر شده اما من این مسائل را تكذیب می‌كنم.

مجتبی جباری پس از بازی با پاختاكور دوباره حرف‌های سابق را تكرار كرد و شما یكی از كسانی بودید كه با بخشش جباری به آن صورت مخالف بودید. این مسئله باعث ناراحتی شما نشد؟

در باشگاه استقلال دو نفر نقش تعیین‌كننده و مهمی دارند. اول آقای فتح‌الله‌زاده به عنوان كسی كه با بازیكنان قرارداد امضا می‌كند و دوم سرمربی تیم. به هرحال آنها تصمیم گرفتند كه این بازیكن به تمرینات برگردد و اجازه بدهید من در این خصوص صحبتی نكنم و وارد این مسائل نشوم.

اما ظاهراً شما با جریمه 35 میلیونی جباری موافق نبودید؟

در این فوتبال یاد گرفتم كه انضباط را به شكل واقعی پیاده كنم. اگر بازیكنی ناراحتی دارد باید بحثش را مطرح و آن را برطرف كرد. شاید من جایگاهی در این فوتبال ندارم اما حتما آقای مظلومی به این بازیكن نیاز داشته و او را به تمرینات بازگردانده است. البته فقط بحث جباری نیست و مسئولیت فنی بازیكنان به عهده سرمربی است.

حضور كی‌روش در فوتبالمان را چگونه ارزیابی می‌كنید؟

قبلا هم گفته‌ام با شرایطی كه در فوتبال ما مطرح است، بحث سرمربی خارجی و ایرانی تفاوتی ندارد. فوتبال ما دچار یك بهم‌ریختگی است كه هر كس گوشه‌ای از آن را می‌كشد. البته ما مربیان داخلی خوبی داریم ولی چیزی كه در این چند سال دیده‌‌ام این است كه در بحث امید و بزرگسالان دچار مشكل هستیم. مهم این است كه همه یك هدف را دنبال كنیم حالا چه با الكس فرگوسن و چه با كارلوس كی‌روش.

بازی روز یكشنبه با تراكتورسازی را چطور می‌بینید؟

بازی سختی داریم. آنها 11 روز استراحت كردند و با توجه به اینكه در آسیا حضور داریم باید با این مسائل كنار بیائیم. از ابتدای سال جدید روزهای دهم، هفدهم، بیست و یكم، بیست و پنجم، سی‌ام و سوم اردیبهشت ماه باید بازی كنیم كه كار بسیار سخت و دشواری است. هرچند پرویز مظلومی تلاش خود را برای موفقیت تیم انجام می‌دهد. امیدوارم شاهد بازی زیبایی باشیم و مثل بازی با پرسپولیس تماشاگران در اوج آرامش تیم‌‌های خود را تشویق كنند.