در پی درج مطلبی در بالای صفحه 3 روزنامه ابرار ورزشی مورخ روز شنبه 20 تیر 1388 با عنوان "واعظی فهمیده که باید کوتاه بیاید؟" روابط عمومی باشگاه استقلال پس از مسجل شدن هویت نویسنده مطلب مذکور با تغییراتی در جوابیه خود ، چند نکته را متذکر می شود. 

مطلبی که با اسم مستعار کورش تاج در روزنامه ابرار ورزشی  طرح شده همان سناریوی تکراری رویارویی جباری با مدیرعامل استقلال است که پیش تر عنوان شد چیزی جز خیالپردازی نویسندگان آن نیست و اصرار به القای وجود "بند مصدومیت" در قراردادی تخیلی، موجب بروز ابهامی ست که به نظر می رسد پاسخ آن را در منافع افراد از جدایی جباری و استقلال، جست و جو کرد.

به هر تقدیر باشگاه استقلال بار دیگر به این دسته قلیل از نویسندگان توصیه می کند با در نظر گرفتن آموزه های دینی، اخلاقی و وجدانی در افکار و رفتار خود تجدید نظر کنند چه درغیر این صورت باشگاه استقلال مجبور به پیگیری قانونی موضوع خواهد بود.


نرمش مدیرعامل باشگاه استقلال درباره جباری را از آنجا می‌توان لمس كرد كه واعظ چند روز پیش درباره این بازیكن چنین گفت: «او آزاد است و چون بازیكن آزاد است! می‌تواند تا آخرین روز فصل نقل و انتقالات صبر كند.» شنیدن این جمله از زبان مدیرعامل استقلال كافی است تا به این موضوع پی ببریم كه هنوز هم در باشگاه استقلال ناز جباری خریدار دارد و برخلاف آنچه قبلا گفته می‌شد این بازیكن پس از پایان اردوی بدنسازی استقلال در تركیه هم می‌تواند با باشگاه پای میز مذاكره بنشیند و احتمالا قرارداد یكساله خود را امضا كند؟ البته باشگاه استقلال به طور پنهانی در تلاش است گزینه مناسبی را جانشین جباری كند اما بعید به نظر می‌رسد در فرصت محدود باقی‌مانده تا آغاز لیگ و پایان فصل نقل و انتقالات گزینه مورد نظرش را پیدا كند.

بقیه ی متن در ادامه ی مطلب

به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت كه جباری همچون فصول گذشته در آخرین روزهای فصل نقل و انتقالات با استقلال به توافق خواهد رسید و مهمتر از همه مثل همیشه در تمرینات بدنسازی شركت نخواهد كرد. شرایطی كه درآینده به وجود خواهد آمد قریب به یقین نظیر روزهایی است كه دیگر مدیران باشگاه استقلال آن را تجربه كرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد مدیریت سختگیرانه واعظ آشتیانی هم باعث نشده جباری رفتاری در چارچوب عرف را با باشگاه استقلال داشته باشد.
***
حالا باید پذیرفت جباری بازیكن متفاوتی است؛ بازیكنی كه می‌تواند تحت هر شرایطی باشگاه را به‌دنبال خود بكشد. حتی رفتارهای غیرحرفه‌ای‌اش هم طاقت مسوولان باشگاه استقلال را تاق نمی‌كند و او با وجود حضور بی‌دلیل در تمرین پرسپولیس با هیچ واكنشی از سوی مسوولان باشگاه روبرو نمی‌شود. شاید این رویه به دلیل آن است كه همگان او را بازیكن آزاد می‌دانند! اما چطور می‌توان جباری را بازیكن آزاد دانست؟ اگر جباری بازیكن آزاد است چرا او اولویت خود را استقلال می‌داند و تیم قطعی آینده‌اش – اگر داخلی باشد – را استقلال معرفی می‌كند. از طرفی سوال یا بهتر بگوییم انتقاد دیگری را هم می‌توان مطرح كرد. اگر به قول آقای واعظ آشتیانی كه به اصول مدیریتی‌اش مهر تایید می‌زنیم جباری بازیكن آزاد پس چرا بازیكنانی همچون طالب‌لو، منتظری،
امیرآبادی، روانخواه، مجیدی، بیك‌زاده و حتی بیژن كوشكی كه آنها هم قراردادی نداشتند چنین بازی‌هایی برای استقلال درنیاورده‌اند و همراه تیم برای انجام تمرینات بدنسازی عازم تركیه شده‌اند؟ به نظر می‌رسد شرایطی كه فصول گذشته وجود داشت این فصل هم وجود دارد. جباری بدنسازی نخواهد كرد، اختصاصی تمرین می‌كند، روز آخر با استقلال قرارداد می‌بندد و حتما در بازی‌های بسیاری مصدوم خواهد بود و البته بیشترین پول را از باشگاه دریافت خواهد كرد. همه این اتفاقات برخلاف این ادعا است كه مسوولان استقلال گفته‌اند پس از اردوی تركیه هیچ بازیكنی به تیم اضافه نخواهد شد

نظر یادت نره