حرف زیاد داشت. بالاخره کاپیتان استقلال بود و باید از حقانیت تیمش دفاع می‌کرد. امیرحسین صادقی حرف‌هایش را رک و به جا زد. او حالا یکی از ملی‌پوشان استقلال به حساب می‌آید که حتما حرف‌های زیادی با پیراهن تیم‌ملی برای گفتن دارد.

*فکرش را می‌کردی به تیم‌ملی دعوت شوی؟!

خب من تجربه ملی داشتم و برای تیم‌ملی بازی هم کرده بودم. انگیزه‌ام هم برای استقلال بالا بود و در دو نیم‌فصل با تمام وجود برای استقلال بازی کردم. تمام تلاش من این بود که در وهله اول به استقلال کمک کنم و بعد نظر مربیان تیم‌ملی را جلب کنم که خوشبختانه به حقم هم رسیدم.

*زمان قطبی به تیم‌ملی دعوت نمی‌شدی، دلیلش چه بود؟

زمان ایشان یکبار دعوت شدم اما فوتبال است دیگر حرفی نزنم بهتر است.

*چطور فهمیدی ملی‌پوش شدی؟

بعد از بازی یک SMS آمد که ملی‌پوش شدم. اما خوشحالی‌ام بیشتر از این بود که نایب قهرمان شدیم. الان هم می‌گویم تمام تمرکزم برای استقلال است و سعی می‌کنم در این تیم موفق باشم. البته در تیم‌ملی هم بهترین تمرینات را انجام می‌دهم تا با آمادگی بالا بتوانم خودم را ثابت کنم.

*فکر می‌کنی در تیم‌ملی بتوانی به حقت برسی؟

توکلم به خداست. امیدوارم همین اتفاق برایم صورت بگیرد.

*از خط دفاعی، تو و منتظری ملی‌پوش شدید. کسی دیگر هم بود که باید به تیم‌ملی دعوت می‌شد؟

خب انتخاب ملی‌پوشان سلیقه‌ای است و نمی‌توان خرده‌ای به آن گرفت. به نظر من سهمیه ما می‌توانست بیشتر از این باشد هرچند که شاید در اردوی بعدی بازیکنان دیگر هم از استقلال ملی‌پوش شوند. بهترین فوتبال را، ما بازی می‌کنیم. می‌توانم به جرأت بگویم استقلال بهتر از تمام تیم‌های لیگ‌برتر ایران فوتبال بازی کرد.

*نایب قهرمان شدید. نایب قهرمانی که...!!

حرف‌هایی دارم که فقط با روزنامه شما در میان می‌گذارم. حرف دلم را می‌زنم و صحبت‌هایی که می‌کنم تعریف و تمجید الکی نیست، واقعیت است که همه آن را می‌دانند.

*خب بگو منتظر هستیم.

اول فصل ما را یادتان بیاید متوجه خیلی از مسائل می‌شوید. زمانی که آقای فتح‌اله‌زاده مدیریت این باشگاه را قبول کردند تیم هفت – هشت بازیکن بیشتر نداشت. ما باشگاهی داشتیم که حتی در آن بسته شده بود. نه زمین داشتیم نه پول. چقدر هم بدهی روی دست آقای فتح‌اله‌زاده بود. جدا از این، استقلال 11 بازیکن آزاد داشت. اما با این شرایط یک نفر به نام فتح‌اله‌زاده آمد و این تیم را تحویل گرفت. با آن همه اعتبار و آبرو ریسک کرد و حالا با همه آن اتفاقات تیمش نایب قهرمان شد، آن هم با اختلاف یک امتیاز.

*با این حساب تو استقلال را قهرمان واقعی می‌دانی؟

بله، صددرصد قهرمان واقعی بودیم. چرا که مدیریت، کادر فنی و بازیکنان... همه و همه بدترین شکل استقلال را به بهترین شکل آن تبدیل کردیم و جواب حمایت هواداران را دادیم. امیدوارم در جام‌حذفی هم بتوانیم قهرمان شویم.

*صادقی اعتقاد دارد شرایط استقلال با تیم‌های دیگر خیلی متفاوت بود؟

درست است، ما حتی فرصت انجام تمرینات بدنسازی هم نداشتیم. تیم‌های دیگر یک ماه و نیم تمرینات بدنسازی را پشت سر می‌گذاشتند اما ما 15 روز فقط تمرین کردیم. تیم‌های دیگر اردوی خود را آغاز کرده بودند اما ما هنوز مانده بودیم که چه کسی به استقلال می‌آید و می‌رود. اینها فاجعه بود اما یک نفر به نام فتح‌اله‌زاده آمد و این تیم را به موفقیت رساند. حالا نمی‌دانم چرا تیمی دیگر می‌آید با بوق و کرنا می‌گوید ما قهرمان شدیم. با آن همه پول و امکانات قهرمان نشدن دور از انتظار بود. اما مایی که نایب قهرمان شدیم مدیرعامل‌مان هرچند وقت باید برود یک نامه به سازمان بزند تا به ما کمک کنند. با این شرایطی که ما داشتیم نایب قهرمان شدن هنر بود. تیمی هم که آن همه امکانات داشت مشخص بود که قهرمان می‌شود.

*سهم مظلومی در این موفقیت‌ها چقدر بود؟
خیلی جرأت می‌خواست که یک مربی بیاید و این تیم را تحویل بگیرد. مظلومی وقتی استقلال را تحویل گرفت که در این تیم بازیکن آزاد زیاد بود و حتی بعضی‌ها زیرپای بازیکنان ما نشسته بودند که از استقلال جدا شوند. اما با این حال مظلومی همان تیمی را که این همه مشکلات را داشت نایب قهرمان کرد. این هنر نیست؟
*حالا فکر می‌کنی قهرمان حذفی شوید؟
تمام تمرکز ما همین است. همه ما استقلالی‌ها، همه مایی که استقلال را دوست داریم، همه برنامه‌مان قهرمانی در جام‌حذفی است. من، امیرحسین صادقی به شما می‌گویم جز قهرمانی در جام‌حذفی هدفی نداریم. بیایید قهرمان شویم. بیایید.
*هواداران هم در موفقیت استقلال سهم داشتند؟
شخصاً به این هواداران می‌بالم. هیچ تیمی مثل استقلال و پرسپولیس طرفدار ندارد. هرچقدر هم که امکانات داشته باشند صد سال بعد هم به استقلال نمی‌رسند. باز هم می‌گویم: چطور با آن همه امکاناتی که داشتند، الان نمی‌دانم بوق و کرنا می‌کنند که قهرمان شدیم. با آن شرایطی که ما داشتیم قهرمان واقعی خودمان بودیم.
*تو از نقش هواداران در موفقیت استقلال حرف می‌زنی. پس مصاحبه‌ای که در خصوص هواداران بعد از بازی با النصر انجام دادی چه بود؟
من اصلاً این مصاحبه را انجام نداده بودم و آن را تکذیب هم کردم. چه کسی باور می‌کند من به عنوان یکی از کاپیتان‌های تیم بیایم و آن حرف‌ها را در خصوص هواداران‌مان بزنم. ما هرچه داریم از همین هواداران است و می‌توانم به جرأت بگویم نیمی از بردهای‌مان را مدیون هواداران هستیم. البته این را بگویم من در بازی‌های که هوادار کم به استادیوم می‌آمد از آنها خرده گرفتم و گفتم که از دست هواداران ناراحتم اما هیچ‌وقت این حرف را نزدم که هواداران در هیچ‌یک از بردهای ما نقش نداشتند. من عاشق این هواداران هستم.
* با استقلال قرارداد داری؟
نه قراردادم تمام می‌شود و بازیکن آزاد هستم.
*آبی‌پوش که باقی می‌مانی؟
به امید خدا...
* حرف خاصی نداری؟
نه، صحبت دیگری ندارم.