قلعه نویی در این باره كه چرا استقلال اسم سپاهان را از قلم انداخته، گفت:«اگر قهرمانی ما با نظر سایت استقلال باشد همان بهتر كه اصلا در لیگ شركت نكنیم.»
نظر سنجی سایت استقلال درباره قهرمانی لیگ دردسر ساز شد. در این نظر سنجی با موضوع قهرمانی در پایان فصل این سئوال مطرح شده بود


: «به نظر شما رقیب اصلی استقلال در راه قهرمانی نهمین دوره لیگ برتر كدام یك از گزینه‌های زیر خواهد بود؟» 1-پیروزی تهران 2- ذوب‌آهن اصفهان 3-مس كرمان 4-سایر تیم‌های لیگ برتر. نكته قابل توجه در این نظرسنجی قرار نگرفتن سپاهان در بین مدعیان قهرمانی است و جالب اینجاست كه سپاهانی‌ها در سال‌های اخیر همیشه جزو مدعیان ثابت قهرمانی در لیگ ایران بوده‌اند. اما نكته مهم این نظر سنجی غیبت سپاهان با مربیگری امیر قلعه نویی در این نظر سنجی بود ،تیمی كه در فصل جاری ، علاوه بر حفظ مهره‌های كلیدی فصل گذشته چند بازیكن سرشناس را هم به تیم خود اضافه كرده و به عقیده اكثر كارشناسان فوتبال ایران یكی از مدعیان جدی قهرمانی محسوب می‌شود..

سئوال در كنفرانس مطبوعاتی

صبح امروز خبرگزاری فوتبال ایران موضوع غیبت سپاهان در نظرسنجی سایت را منتشر كرد تا جلسه مطبوعاتی قلعه نویی تحت تاثیر این مسئله قرار بگیرد. قلعه نویی در این باره كه چرا استقلال اسم سپاهان را از قلم انداخته، گفت:«اگر قهرمانی ما با نظر سایت استقلال باشد همان بهتر كه اصلا در لیگ شركت نكنیم.»با داغ شدن تنور جنجال سایت استقلال نظرسنجی را از روی صفحه برداشت و ساعتی بعد با انتشار نتیجه آن موضوع را به سمت پرسپولیسی ها برگرداند.

توضیح سایت استقلال

در اطلاعیه سایت می خوانیم :در پایان نظرسنجی پایگاه اینترنتی باشگاه استقلال در خصوص رقیبان اصلی آبی پوشان ، تنها 9 درصد از کاربران، تیم پرسپولیس رقیب دیرینه و سنتی را رقیب اصلی استقلال در فصل جدید معرفی کرده اند. به اعتقاد کاربران اینترنتی بخت ذوب آهن که سال گذشته تا آخرین لحظات لیگ رقابت فشرده ای با استقلال داشت با کسب تنها 6 درصد آرا از دیگر تیمها کمتر است و تیم مس نیز که سال گذشته عنوان سومی لیگ را بدست آورد 11 درصد بخت رقابت با استقلال بر سر قهرمانی دارد. اما توضیح این نكته كه چرا از سپاهان در این نظر سنجی خبری نیست. سایت استقلال می تویسد:به جز پرسپولیس تهران، رقیب سنتی استقلال، دو تیم ذوب اهن و مس کرمان بر اساس نتایج شان در فصل گذشته لیگ برتر به عنوان گزینه انتخاب شدند و طبیعتا گزینه چهارم شامل تیمهای سوم به بعد جدول لیگ برتر در فصل گذشته و تیم های تازه صعود کرده به لیگ برتر است....یعنی همان سپاهان امیر كه بالاخره معلوم نیست چند درصد رای دارد!